• Pobočka Česká 44
 • 370 01 České Budějovice
 • Pobočka V.Volfa 19
 • 370 05 České Budějovice
 • +420 602 370 665
 • ckmaj@ckmaj.cz
dle programu dle programu dle programu dle programu

PŘÍRODA, MĚSTA A PAMÁTKY KOLUMBIE

Program:

1. den - odlet z Prahy do Kolumbie. Přílet do Bogoty a odjezd na ubytování do hotelu.
2. den - celodenní prohlídka jednoho z nejvýše položených hlavních měst světa. Nachází se ve výšce cca 2.600 m n. m. Procházka po Bolívarově náměstí a prohlídka malebné čtvrti La Candelaria. Výjezd lanovkou na posvátný klášter Monserrat do výšky 3.150 metrů, odkud jsou krásné výhledy na jednu stranu do zeleně džungle a na druhé straně skýtá pohled na téměř 8 milionové město Bogota. Po té lanovkou zpět nebo pěší sestup do centra města a možnost návštěvy některého z četných muzeí. Návrat na ubytování.
3. den - ráno přelet do Pereiry. Odjezd do nejvýznamnější oblasti kávovníkových plantáží "Eje cafetero" do malebného městečka Salento, které je vstupní branou do NP Los Nevados. Ubytování a relax po cestě. Městečko s typickou koloniální architekturou nabízí mnoho kavárniček, restaurací a obchůdků se suvenýry.
4. den - výlet do Cocora, kde navštívíme oblast voskových palem, které dorůstají ve velké nadmořské výšce až do 70 m a jsou národním stromem Kolumbie. Turistika v oblasti s výhledy na 5tisícové vrcholy hor překrásným údolím peřejnatého potoka, přes dřevěné lávky. Možnost okružního treku na 4 hodiny s výhledy. Návrat na ubytování.
5. den - zastávka na kávu v koloniálním městečku Filandia, kde je možnost vystoupat na vyhlídkovou věž, která poskytuje krásný kruhový výhled na neuvěřitelné hory a údolí kolem. Přejezd k termálním pramenům v Santa Rosa de Cabal, kde je peřejnatý vodopád a pod ním termální prameny obklopené úžasnou přírodou. Možnost koupání a poté ubytování.

6. den - přejezd do horského města Manizales. Prohlídka města, které je vystavěné na několika terasách a rozdíl mezi dolní a horní částí města je téměř 500 výškových metrů, takže v městě se jezdí jako mhd lanovkou. Návštěva katedrály, kam se dá vystoupat do nejvyšší věže a odkud je dechberoucí výhled na celé město i okolní hory. V podvečer procházka na vyhlídkové místo oblíbené místními, kde můžete ochutnat kolumbijské speciality. Ubytování.
7. den - celodenní výlet do NP Los Nevados pod činnou sopku Nevado del Ruis 5.321 m. Cesta vede ve výšce kolem 4.000 m n.m., odkud lze pozorovat blízký vulkán a okolní hory. Hodinový sestup do údolí, kde vyvěrají termální prameny přímo do potoka a je možné se v nich vykoupat. Kolem velkých vodopádů jízda zpět na ubytování.
8. den - v oblasti jsou všude kávovníkové plantáže, celá lokalita byla zapsána v roce 2011 na seznam UNESCO, proto návštěva jedné farmy, kde bude možnost seznámit se s procesem pěstování sklizně a zpracování tohoto černého zlata. Odpoledne lze navštívit botanickou zahradu a večer si užít siestu s drinkem v baru s výhledem na západ slunce z vyhlídkové plošiny. Návrat na ubytování.
9. den - odlet z Pereiry do Santa Marty a transfer do přímořského letoviska El Rodadero. Ubytování a poté možnost prvního koupání v Karibiku.
10. - 11. den - možnost celodenního koupání nedaleko hotelu nebo fakultativní možnost výletů na jednu z pláží v mořském NP Tayrona, kde je krásná příroda a průzračná voda vyzývající ke šnorchlování. Odpoledne návrat na ubytování. Večerní návštěva historického centra města Santa Marta.
12. den - celodenní výlet do vesnice Minca, kde se vydáme džunglí cca 4 km k překrásné kaskádě vodopádů a tůní, kde místní ochránci přírody vkusně zakomponovali lávky, vyhlídky, kavárnu a další zařízení do rozkvetlého areálu. Po cestě zpět možnost koupání v další kaskádě vodopádů. Odpoledne možnost koupání a večeře při západu slunce na pláži ve městě Taganga. Návrat na ubytování.
13. den - přejezd do města Cartagena de Índias (UNESCO), o kterém se říká, že je nejkrásnějším městem na pobřeží Karibského moře. Město bylo založeno v roce 1533 a bylo jedním z prvních měst Nového světa a nejdůležitějším španělským přístavem v Karibiku. Město napadli několikrát piráti, proto zde bylo vystavěno 11 km kamenných hradeb, po kterých se dá procházet. Je zde mnoho zachovaných památek koloniální minulosti. Ubytování a prohlídka města, možnost sledování západu slunce z městských hradeb a noční procházka malebnými uličkami.
14. den - dopolední procházka historickým jádrem, kde budete obdivovat vznešené paláce, parky, výstavné balkony, pevnost, katedrálu a další. Odpoledne odlet do Prahy.
15. den - přílet do Prahy.

Cena zahrnuje: letecká doprava Praha - Bogota - Praha (s přestupem) včetně letištních tax, místní přelety Bogota - Pereira, Pereira - Santa Marta, dopravu pronajatými minibusy, městskou hromadnou dopravou, lanovku v Manizales, 13x ubytování v hotelech 3-4* se snídaní, prohlídka kávové farmy, českého průvodce, místního průvodce. 

Cena nezahrnuje: cestovní pojištění, vstupné do objektů a národních parků, spropitné, ostatní stravování a fakultativní výlety. 

Tento zájezd zatím nikdo nehodnotil!

Kolumbie | dle programu

Kolumbie

Místo odjezdu:

Doprava:

Strava: Snídaně


Cestující
Dospělý (0-99)
Jednolůžkový ()
 • Dospělý

  Věk: 0-99 |

  83900 Kč / os

 • Jednolůžkový

  Věk: | Jednolůžkový pokoj

  92900 Kč / os

Cena 1100 Kč